Ile trwa produkcja bluzy z kapturem w szwalni?

Jak wygląda proces produkcji bluzy? Ile trwa produkcja bluzy?

Ile zatem trwa cały proces, od wysłania zapytania po dostawę gotowych bluz? Zaczynamy od rozłożenia zamówienia na poszczególne elementy. W pierwszej kolejności ustalamy ile belek dzianiny, potrzebne będzie na zrealizowanie zamówienia. Klasyczna kangurka męska w średnim rozmiarze to prawie 1 kg materiału. Jeśli zdecydowałeś się na dzianinę o wyższej gramaturze, niestandardowym kolorze lub wykończeniu, wtedy musimy zlecić jej produkcję w dziewiarni i farbiarni. Wykonanie takiej dzianiny pod zamówienie trwa ok 2-3 tygodni.

Mając odpowiednią ilość materiału i rozpiskę rozmiarową możemy przystąpić do przygotowania tzw. rozkładek, czyli układu poszczególnych elementów (rękawów, przodów, tyłów, ściągaczy itd.) tak aby wykorzystać każdy cm, naszego cennego materiału. W tym momencie do pracy wkracza krojczy, który za pomocą specjalnego noża wycina wszystkie elementy.

Następnie, odbywa się etap zdobienia, czyli drukowanie oraz haftowanie. Warto dodać, że podczas szycia odzieży od podstaw mamy możliwość wykonania zdobień które nie były by dostępne na gotowej odzieży reklamowej. Np. umieszczanie haftów w trudno dostępnych miejscach jak nadgarstki, kaptury czy naszywanie ozdobnych metek na kieszeniach. Trwa ok 1 tygodnia.

O technikach druku przeczytasz więcej tutaj: Nazwa artykułu z linkiem

Gdy nadruki są już gotowe, metki czekają na wszycie, przechodzimy do etapu kompletowania czyli zebrania w wszystkich elementów z których składa się jedna sztuka odzieży. Ten etap trwa ok 1-2 dni.

Skompletowane elementy i dodatki trafiają do zespołu szwaczek wraz z manualem produkcyjnym. Jest to dokument który określa sposoby łączenia i wykończenia , szyje nasz produkt. Rozpoczyna się etap szycia a średnia dzienna norma to ok 20-40 bluz.

Możemy zatem przyjąć, że czas produkcji średniego zamówienia 300szt. nierozpinanych bluz dresowych z kapturem, zajmie około 4 tygodni, od momentu zaakceptowania wszystkich projektów i zakupu materiału.

Ile kosztuje uszycie bluzy w szwalni?

Co składa się na cenę wyprodukowania spersonalizowanej bluzy?

Jak już wiesz, na końcowy wynik wpływa wiele czynników. Do przygotowania wyceny potrzebujemy kilku podstawowych informacji:

 • Model/rodzaj bluzy i ilość sztuk
 • Gramaturę dzianiny i kolor
 • Wielkość nadruku ( A4 / A3 ) i ilość kolorów
 • Ilość haftów / metek / ozdobników
 • Niestandardowe wykończenia lub inne życzenia.

Ile kosztuje uszycie bluzy w szwalni?

Każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie. Średnia cena produkcji podstawowego modelu bluzy z kapturem z 1-kolorowym nadrukiem i dedykowaną metką – zawiera się w przedziale 120-135 netto/szt. zależnie od nakładu i wykończenia.

Jak obniżyć koszt zamówienia?

 • Unikaj dużych, skomplikowanych haftów. Haft jest techniką która świetnie sprawdza się do nanoszenia małych i średnich znaków o nieskomplikowanym kształcie. Jeśli planujesz jednak większe zdobienie (wielkości A4/A3) lepiej sprawdzi się klasyczny sitodruk.
 • Wielokolorowe nadruki – Każdy kolor w Twoim projekcie to osobna matryca i cykl drukowania. Najkorzystniejszą cenę uzyskasz projektując wzór tak, aby wykorzystywał 1-3 kolorów. Jeśli nie wiesz jak uprościć wzór, nie szkodzi. Pomożemy :).
 • Wraz z wzrostem nakładu, koszty matryc/programów/dzianiny rozkładają się co obniża koszt jednostkowy. Nakłady powyżej 300szt. w kolorze, mają już korzystniejsze ceny niż 120szt.

Jaki jest minimalny nakład produkcyjny bluz w szwalni?

Dla kolorów podstawowych w gramaturze 280g minimalnie zamówienie to ok. 120szt. z jednego kroju i koloru.
W przypadku dzianin o podwyższonej gramaturze 330-350g oraz w kolorach wykonywanych na zamówienie jest to ok. 150szt.

Nakład możemy podzielić na różne rozmiary i wersje nadruków.

Czy większa ilość bluz znacząco wpływa na wydłużenie czasu produkcji?

Niezależnie czy zamawiamy 300 czy 500 bluz, czas potrzebny na ich wyprodukowanie jest bardzo zbliżony. Dzieje się tak dlatego, że najdłużej trwają poprzedzające etapy, od produkcji dzianiny i dodatków, krojenie, wykonanie zdobienie. Gdy wszystkie elementy są już skompletowane, doświadczony zespół szwaczek potrzebuje kilku dni na połączenie ich w finalny produkt!
Gdy dzianina i wszystkie dodatki są już gotowe, czas potrzebny na uszycie takiego nakładu to ok 4-6 tygodni dla bluz nierozpinanych.

Ile trwa produkcja bluzy z kapturem w szwalni?

Jaki jest koszt uszycia prototypu bluzy.

Proces stworzenia prototypu bluzy nie różni się wiele od wyprodukowania np. 100 szt. Każdy z etapów musi zostać wykonany w tej samej kolejności. Na koszt końcowy wpływa to czy prototyp zostanie wykonany w wersji 1:1. Często dzianiny i dodatki na docelową produkcję, produkowane są pod konkretne zamówienie dlatego najczęściej prototypy odszywa się z zastosowaniem podstawowych kolorów dzianin.

Podstawowe odszycie na standardowej dzianinie to koszt ok 250-350pln.
Stworzenie prototypu bluzy może potrwać, w zależności od stopnia skomplikowania od 1 do 2 tyg.
Stworzenie matrycy do nadruku 1 koloru – 120pln.
Program hafciarski dla małego elementu – 100pln.

Czy warto odszywać prototyp bluzy?

Stworzenie wzorcowego prototypu daje możliwość zobaczenia na żywo, finalnego efektu. Ale czy jest wymagany? Niekoniecznie, aby obniżyć końcowy koszt, możemy dokonać decyzji na podstawie sampli.

 • Wysyłamy przykładową bluzę w naszym standardowym kroju aby zapoznać się z jakością i rozmiarówką.
 • Wykonujemy bezpłatną wizualizację gotowego produktu.
 • Kolory i umiejscowienie nadruku akceptujemy na etapie produkcji na podstawie zdjęć.

To wszystko sprawia, że mamy pewność, że zamawiane bluzy, będą spełniany Wasze wymagania.

O czym warto pamiętać zamawiając własne, spersonalizowane ubrania?

 • Koszty dostawy to 20pln netto/ karton. Warto pamiętać, że w 1 kartonie (60x50x40cm) mieści się ok 15-20 bluz, zależnie od rozmiaru i gramatury materiału. Przygotuj więc miejsce na odbiór dostawy!
 • Końcowa ilość bluz zależy od ilości wykorzystanych belek materiału. Każda belka to ok 21-27 sztuk zależnie o gramatury i kroju.
 • Dopracuj całość przed rozpoczęciem zamówienia. Raz pokrojona i zadrukowana dzianina nie pozwala na wprowadzenie kolejnych modyfikacji, dlatego tak ważne jest aby projekt był dobrze przemyślany.
 • Pakowanie bluz – standardowo każda sztuka pakowana jest w woreczek PP z naklejką z rozmiarem bluzy na zewnątrz. Jeśli jednak potrzebujesz innego rodzaju pakowania (np. pakowanie zbiorcze lub własne pudełka) należy określić to we wcześniejszym etapie.

  Jeśli poszukujesz eleganckich otwieranych opakowań fasonowych, zobacz nasze propozycje Welcome packów.

Zobacz nasze realizacje